Psychoterapie pomocí koní

Psychoterapie pomocí koní

Fotogalerie

Psychoterapie pomocí koní

O koních je dlouhodobě mezi koňáky známo, že umí vycítit a zrcadlit pocity svých lidí. Mohli bychom uvést příběh každého horsemana a byl by to obvykle příběh o cestě sám k sobě, větší celistvosti a autenticitě.

Nemusíte být horseman, ani vlastnit koně a přeci můžete využít schopností a energie těchto krásných zvířat.

Zvláště výhodné je to v případě obtíží, ať už fyzických nebo psychických, způsobených traumatem nebo dlouhodobě nepříznivou životní situací, při regeneraci z životních krizí, při potížích se sebevědomím, u sociálních fobií a potíží s mezilidskými a partnerskými vztahy, při pocitech, že se člověk “zasekl” a nemůže v některých věcech postoupit dál, že situaci rozumí, ale nemá sílu ji změnit. Dále při depresivních stavech, při potížích související s tématikou profesního a životního vyhoření, v obdobích, kdy zažíváme velkou míru stresu, se kterým se musíme vypořádat.

Jak funguje psychoterapie s koňmi?

Psychoterapie pomocí koní je součástí terapeutického kontraktu. Téměř vždy bývá vložena do střednědobé nebo dlouhodobé terapie. S klientem se tedy známe z konzultací v mé pracovně. U klientů, kteří mají chuť podstoupit zkušenost spolupráce s koňským terapeutem se domlouváme na konkrétní zakázce a rozsahu.

Ve stáji společně strávíme několik hodin. V průběhu aktivit jako je pozorování koňského života, péče o koně, společná procházka ze země a úplné základy práce s koněm ze země, probíhá zároveň terapeutická konzultace, která integruje aktuální prožitky a různé seberozvojové úkoly do celkového průběhu terapie.

Co psychoterapie pomocí koní není?

Nejedná se o jezdecký výcvik, ani o výcvik práce ze země, přirozené komunikace ani jiných technik. Zabýváme se převážně vámi, kůň je zde váš pomocník, parťák a terapeut.

V případě, že máte zájem, a nejste v terapii nebo jste v terapii u jiného terapeuta, ozvěte se pro individuální dohodu.)

Reference

Paní Herzánová mi velmi pomohla, oceňuji její přístup. Úžasně na mě zapůsobila také její psychoterapie pomocí koní, netušil jsem, že tahle krásná zvířata dokáží rozpoznat v člověku jeho emoce a mají tak uklidňující účinky.
Petr
Dafné se nejdříve chovala jako můj otec. Aspoň jsem si to myslela. Měla jsem strach. Ale paní Herzánová mi pomohla to překonat. Bylo to velmi intenzivní a obrovská úleva
Anička S.
Více referencí

Project Details

  • Name : Christopher Nolan
  • Location : Australia
  • Date : 10/01/2017
Jitka Herzánová - ZnamyLekar.cz